in 2025
Niet alleen bedrijven en merken zoeken nieuwe namen, ook in de natuur worden er nog steeds talloze nieuwe soorten ontdekt. In Australië kwamen er recent maar liefst 750 nieuwe dier- en plantnamen bij. Net zoals veel ondernemers een bedrijfsnaam laten bedenken om hun merkidentiteit te versterken, draait het hierbij om herkenbaarheid en betekenis.
Neem de westelijke lachende boomkikker: deze heet nu Litoria Ridibunda omdat ie lacht in plaats van te kwaken. De Latijnse naam betekent ‘lachende stranden’ en bewijst dat wetenschappers niet zo serieus zijn als je zou vermoeden.
Dan is er ook nog de iriserende zeeworm (Marphysa Davidattenborough), vernoemd naar de vermaarde bioloog Sir David Attenborough. Of wat dacht je van de nieuwe spin (Venomius Tomhardyi), die haar naam dankt aan acteur Tom Hardy’s Marvel-personage Venom. Venom is een stripheld die weer iets met Spider-Man te maken had.
Volgens de Australische minister van Milieu en Water is het zorgwekkend dat 70% van de inheemse soorten nog geen naam heeft en dus verborgen blijft voor de wetenschap. Zonder naam besta je namelijk niet. Australië is met ruim 150.000 inheemse soorten een hotspot voor biodiversiteit, waar gemiddeld twee nieuwe soorten per dag benoemd worden. Genoeg werk voor naamgevers dus!
Of het nu om een kikker, een spin of een bedrijf gaat: een goed gekozen naam maakt direct verschil. Denk maar aan de impact wanneer je voor je eigen onderneming of merk een nieuwe bedrijfsnaam laat maken. Je ziet het al hoe dat werkt bij deze dierennamen. Je legt daarmee het fundament voor een sterke identiteit en vergroot je aantrekkingskracht. Mensen zullen je niet snel vergeten, of je nou een kikker of een bedrijf bent.
De Hyla Versicolor, een kleurige naam voor de ‘Grijze Boomkikker’ zoals die in het Nederlands heet.